ЗВІТ про базове відстеження результативності проекту регуляторного акту – рішення Михайлівської сільської ради «Програми «Бюджету участі Михайлівської сільської ради»

Дата: 08.09.2019 22:08

про базове відстеження результативності проекту регуляторного акту –

рішення Михайлівської сільської ради

«Програми «Бюджету участі Михайлівської сільської ради»

1.  Виконавець заходів з відстеження – начальник відділу, юрист юридичного відділу.

Відповідальна особа - начальник відділу, юрист юридичного відділу Єрмоленко І.Г.

2.    Цілями прийняття даного регуляторного акта є:

• залучення членів територіальної громади до управління та розподілу коштів бюджету Михайлівської сільської ради.
        • здійснення фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади
        • проведення конкурсу та відповідно оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.
        • реалізація вимог Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів»;

3.   Строк виконання заходів з відстеження – вересень  2019 року.

4.   Тип відстеження – базове.

5.   Методи одержання результативності відстеження.

В процесі дослідження використовувався статистичний метод відстеження результатів відстеження.

1. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

•   можливість розгляду пропозицій з питань розвитку територіальної громади;

•   єдина процедура щодо порядку розгляду сільською радою проектних пропозицій, поданих членами територіальної громади;

• безпосередня участь членів територіальної громади в місцевому самоврядуванні;
  • єдина процедура щодо порядку внесення пропозицій місцевої ініціативи;
  • Розвиток інфраструктури територіальної громади;

1. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

З метою удосконалення діалогу між владою та громадою, забезпечення прав членів Михайлівської сільської ради  на участь у самоврядуванні через залучення громадськості до розподілу коштів місцевого бюджету для вирішення важливих питань соціально-економічного та культурного, 05 вересня 2019 р. рішенням № 29  сесії 7 скликання була затверджена  «Програма «Бюджету участі Михайлівської сільської ради» на 2020 – 2021 р.р. », в якій окреслені обсяги і джерела фінансування програми. Розмір суми Бюджету участі Михайлівської сільської ради на 2020-2021 рр. визначається рішеннями про бюджет та передбачається використати 400000 тис. грн.

Відповідальні працівники у процесі виконання програми забезпечують цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації проектів-переможців Програми у межах визначених бюджетних призначень. А також забезпечують контроль за проведенням інформаційної і промоційної компанії, дотриманням хронології бюджету участі, конкретних  етапів і дат проведення заходів.

Рада експертів спільно із відповідальними працівниками контролює етап перевірки проекту, про що свідчитимуть заповнені картки аналізу проектів, розміщення їх сканованих копій на сайті Михайлівської сільської ради та підготовлений список позитивно і негативно оцінених проектів, бланк для голосування з назвами проектів та зазначенням сум на їх реалізацію.

Головні розпорядники бюджетних коштів в межах своїх повноважень здійснюють оцінку реалізації заходів Програми, що передбачає заходи з моніторингу, аналізу та контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів. Головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують ефективне використання коштів, виділених на реалізацію проектів – переможців, оприлюднюють звіти про виконання проектів, співпрацюючи протягом часу реалізації проекту з авторами. Після реалізації проекту звіт, який включає фото та інші матеріали, розміщується на веб-сайті Михайлівської сільської ради.

Результатом реалізації регуляторного акта стане :

• створення ефективного механізму взаємодії Михайлівської сільської ради та жителів Михайлівської сільської ради в бюджетному процесі;
  • залучення жителів до процесу прийняття рішень органів місцевого самоврядування;
  • формування довіри громадян до органів місцевого самоврядування;
  • підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування;
  • підвищення рівня прозорості процесу прийняття рішень шляхом надання жителям Михайлівської сільської ради можливості безпосереднього впливу на бюджетну політику;
  • вирішення питань, які найбільш хвилюють жителів Михайлівської сільської ради.

1. Оцінка результатів реалізації акта та ступення досягнення визначених цілей

• Кількість наданих проектів.
  • . Кількість проведених конкурсів.
  • . Кількість відібраних найкращих пропозицій.
  • . Кількість реалізованих проектів-переможців.

Голова                                                                           А.КОРОЛЬ